Konopie indyjskie mogą pomóc w walce z depresją

Depresja to choroba na którą cierpi coraz więcej Polaków. Do jej objawów możemy zaliczyć znaczny spadek nastroju, utrzymujący się w sposób nieprzerwany przez co najmniej dwa tygodnie. W zależności od stopnia nasilenia depresji, pacjenci opadają z sił, bywa, że nie mają siły nawet wstać z łóżka. Znacznie spada ich wydajność i motywacja do jakiejkolwiek pracy. Osoby w depresji odczuwają ogromny smutek, żal, poczucie winy i wstydu, maja wrażenie, że są bezradni wobec licznych przeciwności losu, z jakimi się borykają. Nierzadko są przerażeni, a piętrzące się problemy przekraczają ich możliwości poradzenia sobie. Często dopadają ich negatywne myśli o sobie, innych ludziach i o całym świecie, widzą swoją przyszłość tylko w czarnych barwach i chce im się płakać.

Tradycyjne formy pomocy

Tradycyjnymi formami pomocy pacjentom w depresji są leki, które regulują poziom dopaminy i serotoniny w organizmie. Mają one jednak wiele skutków ubocznych, takich jak na przykład bezsenność, zmęczenie, przybranie na wadze czy obniżenie popędu płciowego. Chorzy na depresje nierzadko uczęszczają też na psychoterapie, która jest długofalową formą pomocy i nierzadko przynosi pozytywne rezultaty dopiero po latach.

Konopie jako alternatywna forma pomocy pacjentom w depresji

Okazuje się, że indyjskie konopie mogą stabilizować nastrój pacjentów depresyjnych. Coraz więcej osób zaczyna korzystać z tej metody leczenia, gdy inne sposoby zawodzą i nie przynoszą oczekiwanych efektów. W przeciwieństwie do leków stymulujących poziom serotoniny i dopaminy, używanie indyjskich konopi nie generuje żadnych skutków ubocznych. Medyczna marihuana może pomóc pacjentom z łagodną i umiarkowaną depresją w uporaniu się z chorobą. Może być także łączona z innymi formami pomocy, na przykład psychoterapią.

Podsumowanie

Aktualnie coraz więcej lekarzy interesuje się badaniami na temat leczniczego wpływu konopi na depresję. Można przypuszczać, że zastosowanie medycznej marihuany w leczeniu depresji z pewnością wzrośnie na przestrzeni najbliższych lat.

taniesianie