Terapia rozwiązaniem dla wstydliwej przypadłości mężczyzn?

Impotencja znana jest wszystkim jako przypadłość, która dotyka mężczyzn i sprawia, że mimo podniecenia nie są oni w stanie osiągnąć erekcji, a co za tym idzie – wytrysku. Stereotypowo mówi się, że to przypadłość starszych mężczyzn, których organizmy zaczynają odmawiać posłuszeństwa, lecz coraz częściej zdarza się, że problem z potencją mają młodzi mężczyźni. Zwykle zadają sobie pytanie, co może być przyczyną problemów z erekcją. Wykluczając zły stan zdrowia oraz niezdrowe przyzwyczajenia jak palenie tytoniu oraz nieodpowiednia dieta lub nadużywanie alkoholu, powinni zadać sobie pytanie, czy problem nie leży w ich psychice.

Czy terapia u psychoterapeuty może być lekarstwem na impotencję?

Coraz więcej osób zaczyna doceniać sesje terapeutyczne u psychologów. Pomagają one odnaleźć problem oraz nauczyć się z nim walczyć oraz poznać lepiej siebie i odkryć dotąd niepoznane emocje. Może to wydawać się niepotrzebne w przypadku leczenia impotencji, lecz przy wykluczeniu dolegliwości fizycznych, należy się zastanowić, czy problem nie leży w psychice. Wielu terapeutów ma za pacjentów mężczyzn, którzy mając problemy z erekcją, zdążyli wrócić do udanego życia seksualnego dzięki odkryciu problemu, który nie pozwalał im osiągnąć gotowości seksualnej.

W jakich przypadkach należy skierować się do terapeuty?

Zazwyczaj do psychologa lub seksuologa kierują się mężczyźni, którzy stwierdzili, że ich zdrowie fizyczne nie może być przyczyną problemów z erekcją. Jest to słuszne rozwiązanie, gdyż lekarz może skupić się na psychicznych aspektach problemu. Konieczne jest zbadanie relacji z partnerką oraz ocenienie, czy problemem nie jest strach przed ciążą i czym ewentualnie jest on wywołany. Często analizowane są również wydarzenia z dzieciństwa, które mogłyby mieć wpływ na dalsze życie seksualne. Przykładem jest tutaj molestowanie lub zaburzone relacje seksualne w rodzinie. Terapeuta może też zwrócić uwagę na osobowość, religię, kompleksy lub za dużo stresu.

Wizyta u terapeuty mimo początkowego skrępowanie może być dobrym rozwiązaniem w drodze ku znalezieniu problemu odpowiadającego za impotencję.

Źródło: https://www.aptekakamagra.pl/